← Comp Set Overview

Evo Union Park Apartments

1454 West Randolph Street, Chicago, IL 60607 / Marquette Management / Snap #262 — May 19, 2026 16:26 UTC
Leased
95.5%
Exposure
7.4%
Units Avail
18
Vacant
11
Avg Rent
$3,303
Avg Rent PSF
$4.57

Unit Mix

Availability Over Time

Avg Rent by Type

Current Units (18)

TypeTierUnitSqFtRentAvailConcession
StudioJR1905473$2,579May 19, 2026
StudioJR2614510$2,519May 19, 2026
StudioJR3504547$2,387Aug 08, 2026
StudioJR4908559$2,690May 19, 2026
1 BRA4317709$3,091May 22, 2026
1 BRA5513720$3,207Jul 13, 2026
1 BRA5911720$3,337May 19, 2026
1 BRA5913720$3,337May 19, 2026
1 BRA6518748$3,277Jun 11, 2026
1 BRA6522748$3,277Jun 07, 2026
1 BRA6620748$3,297Aug 06, 2026
1 BRA6720748$3,367Jul 24, 2026
1 BRA6722748$3,367May 22, 2026
1 BRA6818748$3,387May 19, 2026
1 BRA6822748$3,422May 19, 2026
1 BRA7910768$3,357May 19, 2026
2 BRB310271,040$4,955May 26, 2026
2 BRB56261,098$4,595Aug 06, 2026

Recent Changes

WhenEventUnitDetail
May 19, 2026 16:26 UTCdate9132026-05-18 → 2026-05-19
May 19, 2026 16:26 UTCrent913$3,311 → $3,337 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCdate9112026-05-18 → 2026-05-19
May 19, 2026 16:26 UTCrent911$3,311 → $3,337 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCdate9102026-05-18 → 2026-05-19
May 19, 2026 16:26 UTCrent910$3,331 → $3,357 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCdate9082026-05-18 → 2026-05-19
May 19, 2026 16:26 UTCdate9052026-05-18 → 2026-05-19
May 19, 2026 16:26 UTCdate8222026-05-18 → 2026-05-19
May 19, 2026 16:26 UTCrent822$3,396 → $3,422 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCdate8182026-05-18 → 2026-05-19
May 19, 2026 16:26 UTCrent818$3,361 → $3,387 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCrent722$3,341 → $3,367 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCrent720$3,341 → $3,367 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCadded626B5 — $4,595
May 19, 2026 16:26 UTCrent620$3,271 → $3,297 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCdate6142026-05-18 → 2026-05-19
May 19, 2026 16:26 UTCrent522$3,251 → $3,277 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCrent518$3,251 → $3,277 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCrent513$3,181 → $3,207 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCrent317$3,065 → $3,091 (+$26)
May 19, 2026 16:26 UTCrent1027$4,745 → $4,955 (+$210)
May 18, 2026 15:01 UTCdate9132026-05-17 → 2026-05-18
May 18, 2026 15:01 UTCdate9112026-05-17 → 2026-05-18
May 18, 2026 15:01 UTCdate9102026-05-17 → 2026-05-18
May 18, 2026 15:01 UTCdate9082026-05-17 → 2026-05-18
May 18, 2026 15:01 UTCdate9052026-05-17 → 2026-05-18
May 18, 2026 15:01 UTCdate8222026-05-17 → 2026-05-18
May 18, 2026 15:01 UTCdate8182026-05-17 → 2026-05-18
May 18, 2026 15:01 UTCdate6142026-05-17 → 2026-05-18
May 17, 2026 14:02 UTCdate9132026-05-16 → 2026-05-17
May 17, 2026 14:02 UTCdate9112026-05-16 → 2026-05-17
May 17, 2026 14:02 UTCdate9102026-05-16 → 2026-05-17
May 17, 2026 14:02 UTCdate9082026-05-16 → 2026-05-17
May 17, 2026 14:02 UTCdate9052026-05-16 → 2026-05-17
May 17, 2026 14:02 UTCdate8222026-05-16 → 2026-05-17
May 17, 2026 14:02 UTCdate8182026-05-16 → 2026-05-17
May 17, 2026 14:02 UTCdate6142026-05-16 → 2026-05-17
May 16, 2026 14:04 UTCdate9132026-05-15 → 2026-05-16
May 16, 2026 14:04 UTCdate9112026-05-15 → 2026-05-16
May 16, 2026 14:04 UTCdate9102026-05-15 → 2026-05-16
May 16, 2026 14:04 UTCdate9082026-05-15 → 2026-05-16
May 16, 2026 14:04 UTCdate9052026-05-15 → 2026-05-16
May 16, 2026 14:04 UTCdate8222026-05-15 → 2026-05-16
May 16, 2026 14:04 UTCdate8182026-05-15 → 2026-05-16
May 16, 2026 14:04 UTCrent722$3,373 → $3,341 (−$32)
May 16, 2026 14:04 UTCdate6142026-05-15 → 2026-05-16
May 16, 2026 14:04 UTCrent522$3,284 → $3,251 (−$33)
May 16, 2026 14:04 UTCrent518$3,284 → $3,251 (−$33)
May 16, 2026 14:04 UTCadded317A4 — $3,065