← Comp Set Overview

Seven 10 West

710 West Grand Avenue, Chicago, IL 60654 / Luxury Living Chicago Realty / Snap #265 — May 19, 2026 16:27 UTC
Leased
97.1%
Exposure
3.8%
Units Avail
4
Vacant
3
Avg Rent
$2,496
Avg Rent PSF
$3.77

Unit Mix

Availability Over Time

Avg Rent by Type

Current Units (4)

TypeTierUnitSqFtRentAvailConcession
StudioJr 1 Bedroom514492$2,135Jul 06, 2026
1 BR1 Bedroom204691$2,595Apr 02, 2026
1 BR1 Bedroom515816$2,725Apr 03, 2026
1 BR1 Bedroom704691$2,530Apr 30, 2026

Recent Changes

WhenEventUnitDetail
May 18, 2026 15:01 UTCremoved304was 1 Bedroom — $2,495
May 12, 2026 21:26 UTCremoved808was 1 Bedroom — $2,575
May 12, 2026 21:26 UTCremoved802was 1 Bedroom — $2,545
May 12, 2026 21:26 UTCremoved714was Jr 1 Bedroom — $2,175
May 12, 2026 21:26 UTCadded7041 Bedroom — $2,530
May 12, 2026 21:26 UTCadded5151 Bedroom — $2,725
May 12, 2026 21:26 UTCadded514Jr 1 Bedroom — $2,135
May 11, 2026 15:44 UTCremoved313was Jr 1 Bedroom — $2,075